Archiv kategorie: Nezařazené

Bře 10

Opět 2 položky na jeden eRecept

Novela vyhlášky č. 329/2019 Sb. vrátila možnost pořídit na jeden eRecept 2 položky.

Link

Nový modul pro EET je již v programu AmbulProWin k dispozici. Zkušební verze se automaticky doinstaluje při spuštění programu. Ostrou verzi si můžete objednat emailem na info@opavasoft.cz .
Tisk účtenek je možný na klasické tiskárně ( A4/ A5 ) nebo na pokladní termotiskárně (nepotřebuje toner) např. Xprinter XP T58-K . Možnost udržovat vlastní číselník/ceník položek pro rychlé vytváření účtenek, možnost doposlání tržby ( např. po výpadku internetu ), možnost tisku přehledné sestavy vydaných účtenek. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat .

Link

Nové kvalifikované certifikáty postsignum (CA4)  již nelze použít pro přihlašování na portál a odesílání dávek na VZP. Viz informace zde https://www.vzp.cz/e-vzp/vzp-point/podporovane-certifikaty  .
Kvalifikovaný certifikát je nadále nutné používat pro podepisování eReceptu . Pro odesílání dávek na všechny pojišťovny je doporučeno požívat nově již jen komerční certifikát.

Link

Během prosince je možnost otestovat modul v produktivním prostředí (ČSSZ poskytla testovací anonymní pacienty na kterých je možno zkušebně založit jednotlivá podání pro vyzkoušení ). Informace o nastavení modulu a návod k použití je zde: eNeschopenky  .  Další informace ohledně možnosti testování během prosince jsou na stránkách ČSSZ zde:  Fiktivní identity (XLSX 11,29 kB)  ,  Podrobnosti k podmínkám testování (PDF 308,08 kB)  V případě jakýchkoliv dotazů pište na info@opavasoft.cz

Status update

Modul pro nové eNeschopenky, které jsou povinné od 1.1.2020 bude v programu AmbulProWin implementován do konce října 2019 a bude v průběhu listopadu dán k dispozici uživatelům k otestování.

Bře 06

modul eNeschopenky

Modul e-Neschopenky pro program AmbulProWin se momentálně připravuje. Aktualizace: 27.3.2019 bylo ze strany ČSSZ představeno nové řešení eNeschopenek platné od 1.1.2020, které je podstatně odlišné od stávajícího řešení a bude vyžadovat nový komunikační modul . Stará verze neschopenek nebude pravděpodobně od 1.7.2019 pro lékaře povinná, proto byl  vývoj modulu eNeschopenky pro staré rozhraní prozatím zastaven a začala probíhat …

Pokračovat ve čtení »

Pro 28

Možnost omezení duplicitních objednávek v rezervačním systému

Upozorňujeme, že od listopadu je možno v rezervačním systém nase-ambulance.cz nastavit maximální počet objednávek do budoucnosti, které je pacientovi povoleno vytvořit. Pokud povolíte vícenásobné objednávky, tak máte možnost nastavit minimální časový rozestup mezi nimi ( ve dnech ).

Lis 29

DP2013 – nová verze

Aktuální verze programu, která je k dispozici ke stažení je verze 20180913 .

Link

Rezervační systém nase-ambulance.cz je bohužel momentálně nedostupný. Jedná se o HW problém u  poskytovatele webhostingu Aspify.com . Na opravě se dle vyjádření poskytovatele  pracuje. Omlouváme se za případné komplikace.
Více informací na https://www.facebook.com/aspifycom/

Link

V programech AmbulProWin a Fyzio jsou již  k dispozici eRecepty v novém rozhraní 201704A . Uporňujeme, že zdravotnícké zařízení a lékaři, kteří chtějí používat eRecept se musí nejdříve registrovat na stránkách SÚKL : https://www.epreskripce.cz/pristup-k-elektronicke-preskripci . Zároveň každý lékař musí mít vyřízen kvalifikovaný certifikát pro podepisování eReceptu . Pokud potřebujete pomoci s nastavením programu pro použití eReceptu, tak nás neváhejte  kontaktovat.

Starší příspěvky «