Lékařský software AmbulProWin – Instalace zkušební verze

Bezplatná zkušební verze programu pro odborné ambulance plně odpovídá ostré verzi programu a je určena pro běh na jednom počítači. Po uplynutí zkušební doby (90 dní)  musíte program aktivovat, jinak přestane pracovat.
Kdykoliv později můžete přejít na síťovou verzi programu. Pořízená data ve zkušební verzi můžete po aktivaci programu zachovat.

Pro rychlé seznámení s programem doporučujeme prohlédnout manuál: manuál k programu AmbulProWin (PDF verze)

– další manuály k volitelným modulům:  eNeschopenky( PDF verze)
 Upozornění: pro otestování eNeschopenek je nutný vlastní testovací certifikát nebo můžete využít vestavěný testovací certifikát. Heslo k odemčení vestavěného testovacího certifikátu bude na požádání zasláno na Váš email. Bez správného nastavení modul eNeschopenky vrací chybu „Uvedené síťové heslo není správné“

Program lze nainstalovat na tyto operační systémy:

Windows 7 ( s nainstalovaným Service Pack 1 )
Windows 8
Windows 10

Pokud chcete instalovat program na Windows 7, je nutné mít systém aktualizovaný minimálně do úrovně servisního balíčku Service Pack 1
( ten je nainstalován v rámci aktualizací systému nebo je možné jej doinstalovat ručně ze stránek společnosti Microsoft )

1. instalace SQL serveru

Pro běh programu je nutné nejdříve mít na počítači nainstalován Microsoft SQL Server verze 2008R2 nebo vyšší .

Pro provoz programu na 1 PC ( pro Win 7 a vyšší ) doporučujeme nainstalovat: SqlLocalDB 2014 :

Pokud nevíte, kterou verzi zvolit, zkuste nejprve nainstalovat 64. bitovou verzi, pokud nepůjde, tak nainstalujte 32. bitovou verzi.

Po nainstalování SQL serveru  restartujte počítač !!!

2. Aktualizace dot Net Framework

Pokud instalujete program na Windows 7, musíte mít na počítači  dot Net Framework ve verzi minimálně 4.5 .
Instalační balíček pro aktualizaci si můžete stáhnout a nainstalovat zde: dotNetFramework4.x
Ve Windows 8 a 10 není aktualizace obvykle nutná, protože dot Net framework v minimální potřebné verzi je již součásti systému .

3. instalace programu AmbulProWin

Nutnou komponentou pro tisk z programu je ReportViewer. Pokud jej na počítači nemáte, stáhněte a spusťte instalaci zde : ReportViewer10SP1-instalace

Pokud máte nainstalován SQL server  a ostatní výše uvedené komponenty ,
můžete si stáhnout a nainstalovat program AmbulProWin zde : Instalace programu AmbulProWin (pro Windows 7 SP1,  8 , 10)

Pokud se po spuštění programu AmbuloproWin objeví tato zpráva SmartScreen filtru :

smartsceen1
Klikněte myší na text „Další informace“ .

smartscreen2

A poté klikněte na tlačítko „Přesto spustit“ .

Upozornění na možné problémy při spuštění v důsledku  kolize s antivirovými programy:

Pokud používáte antivirový program AVAST nebo AVG, může dojít k dočasnému problému se spuštěním programu AmbulProWin. Pokud je v nastavení antivirového programu zapnuta funkce CyberCapture, odesílá antivirový program do svého centra nově nainstalovaný program k analýze. Dokud není analýza ze strany antivirového programu dokončena, což může trvat několik hodin, nelze program spustit. V případě problémů lze antivirový program dočasně deaktivovat, případně lze v nastavení antivirového programu funkci CyberCapture vypnout. .

U antivirového programu COMODO byl zaznamenán problém při spuštění v režimu sandbox. Proto nedoporučujeme spouštět program při zapnutí tohoto režimu.

U jiných antivirových programů ( např. Microsoft Security Essentials , Windows Defender, Eset NOD32 … ) nebyly prozatím žádné problémy zaznamenány.

4. nastavení programu

Po instalaci a prvním spuštění programu je nutné vytvořit na SQL serveru databázi. Na následujícím obrázku je znázorněn postup pro vytvoření nové databáze na MS SQLLocalDB serveru.

Vytvoření databáze na lokálním serveru

Vytvoření databáze na lokálním serveru

Pokud je databáze úspěšně vytvořena, zobrazí se potvrzující informace a program bude automaticky restartován. Po opětovném naběhnutí programu se již můžete přihlásit jako uživatel: lekar , heslo: demo

V iniciální databázi jsou nastaveny demonstrativní údaje pro několik fiktivních pacientů, které si můžete po vyzkoušení programu smazat.

Upozornění:
Pokud se databázi nepodaří vytvořit, tak se pravděpodobně nepodařilo SQL Server nainstalovaný v kroku 1 spustit.
Může se objevit např. tato hláška:


V tomto případě obvykle postačí restartovat počítač  a opakovat krok 4 . V případě neúspěchu nás neváhejte kontaktovat a problém se pokusíme vyřešit (podpora při instalaci je zdarma ).

Pokud se při instalaci nebo při spuštění programu objeví hlášení „Aplikace není správně formátována“ :
frameworkerror

je nutné provést aktualizaci dot Net Frameworku ( viz bod 2) nebo se pokoušíte instalovat program na starší verzi Windows, která není podporována .

5. první přihlášení do programu

Do programu se můžete při prvním spuštění přihlásit jako uživatel: lekar , heslo : demo

přihlášení do programu

přihlášení do program

Data „demo“ pacientů si můžete zobrazit takto:

Otevřete kartotéku:

Nevyplňujte žádné kritéria a potvrďte tlačítko „Provést výběr“ :

Potvrďte následující hlášení:

V kartotéce objeví všichni přednastavení zkušební pacienti, se kterými můžete dále pracovat dle manuálu k programu:

Nápověda pro použití programu je dostupná pomocí klávesy F1 . Případně si můžete stáhnou manuál k použití programu: manuál k programu AmbulProWin (PDF verze) .
Před tím než začnete program používat naostro nezapomeňte smazat testovací data, nastavte program podle parametrů vašeho zdravotnického zařízení a nastavte si nová hesla.

V případě jakýchkoliv problémů při instalaci nebo při nastavování programu nás neváhejte kontaktovat: info@opavasoft.cz .